Ekorit Hakkında

Türkiye’ye ileri teknoloji seramikleri kazandırdık…

Firmamız 30 yıldan fazla teknik porselen üretimi yapan Erginer Porselencilik ile kurucu ortaklık yapıp ilk olarak 1985 yılında porselen iplik kılavuzları üretimine başlamıştır. Daha sonra, sektördeki gelişmeleri takip ederek 1996 yılında ileri teknoloji alüminyum-oksit seramiklerini üretmeye başlamıştır. Özellikle naylon ve polyester bazlı iplik kullanan-üreten makineler için ekorit® markasıyla üretimini yaptığı seramiklerde ürün çeşitliliğini arttırmayı hedefleyen firmamız, 2002 yılında mikro-fiber iplikler için ekotit® markasıyla titanyum-oksit seramiklerini, 2005 yılında ise ekozir® markasıyla full otomatik iplik makinelerinde kullanılan zirkonyum-oksit makas seramiklerini ürün yelpazesine eklemiştir. Malzeme ve hammadde olarak dünya çapında yüksek kaliteli hammaddeler kullanan firmamız, maliyetlerinde ve kalitesinde optimum standartları sağlamaktadır.

Tekstil, kablo ve bakır üretiminde…

Bunların yanı sıra iplik aktarma ve çözgü makinelerinde kullanılan iplik fren kılavuzlarını müşteri taleplerine uygun olarak üretmekteyiz. Firmamız tekstil seramiklerinin yanı sıra; bakır kablo, çelik kablo üretiminde ve diğer endüstrilerde kullanılan teknik seramikleri de talebe göre üretmektedir. İlave olarak POY ve FDY gibi polyester iplik üretiminde kullanılan plastikli seramik gezdiricileri de yüksek mukavemet ve kaliteyle üretmektedir.

Teknik danışmanınız…

Ayrıca “malzeme konusunda teknik müşavirlik” hizmetleriyle en doğru malzeme kısa sürede ve standartlara uygun şekilde üretilmektedir. Firmamızın seramik ve tekstil alanında sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde, kullanılan iplik türü ve kullanım yerine göre; olması gereken seramik çeşiti ile yüzey pürüzlülüğü en doğru şekilde müşterilerimize önerilmektedir. Yine ekorit® ürünlerimizde uyguladığımız özel parlatma teknikleri ile kullanım amacına göre, istenilen yüzey pürüzlülüğünde (Ra değerlerinde) üretebilmekteyiz.

İlerleme için Ar-Ge faaliyetleri…

Yıllardır makine üreticileri ve kullanıcıları ile yakın diyalog halinde olan firmamız, hizmet verdiği sektördeki gereksinimleri ve yenilikleri yakından takip etmektedir. Kalitesini ve teknolojik gelişimini sürdürmek için AR-GE çalışmalarına önem veren firmamız tecrübesi ve hizmetiyle konusunda lider konumda bulunmaktadır.

Kalite bilinirliği…

Firmamız, yurtiçi ve yurtdışında katıldığı fuarlar ile birçok ülkede ürünlerini tanıtmış ve kalitesi ile kendini ispatlamıştır. Uluslararası ihracattaki tecrübesi ile ürünlerinin bir bölümünü ihraç etmektedir. ‘‘Made in Türkiye’’ sloganıyla üretim yapan firmamız, sektöründe B&A ISO 9001:2015  kalite belgesine sahip firma olmaktan gurur duymaktadır.

.
.