Ekowire Hakkında

Jakarlı dokumada gelişen teknolojiyi takip etmekteyiz…

Firmamız jakar makineleri ( Stäubli – Bonas – Grosse – Schleicher… ) harnış dizim elemanlarını ekowire® markası ile ilk olarak 1989 yılında üretmeye başlamıştır. O yıllarda demir ağırlıklı gücü telleri üretimi yapmıştır. Tekstildeki gelişmeleri yakından takip eden firmamız gelişen teknolojileri Türkiye’ye getiren ilk firma konumundadır. Sırası ile Lycralı ağırlık sistemi, Silikonlu ağırlık sistemi ve son olarak da yaylı ağırlık sistemini üretmiştir.

Hazır dizim ve jakar aksesuarları üretiminde…

Bununla beraber jakar dizimlerinin ve aksesuarlarının da üretimini başarı ile bünyesine katmıştır. 2003 yılından itibaren başta etiket makineleri dizimleri olmak üzere döşemelik, havlu, kadife, tül, perde ve yatak örtüsü dizimlerini makineye montaja hazır bir şekilde üretmeye başlamıştır.

Uluslararası kalitesi kanıtlanmış ürünler…

Harnış gruplarında kullanılan malzemelerin çok kritik öneme sahip olduğu bilindiğinden, uluslararası kalitesi onaylanmış vulkanize fiber, derlin havan, endüstriyel polyesterden mamül uzamaya karşı fiksajı yapılmış, statik elektriklenmesi giderilmiş harnış ipleri ekowire® ‘ın kalitesini oluşturmaktadır.

Yüksek tezgah devirlerine uygun gücü telleri…

Üretilen gücü tellerinde ise kaliteden ödün vermemek amacıyla çözgü ipinin özelliğine ve yüksek tezgah devirlerine uygun yüksek kaliteli gücü teli (nire) ve yaylık tel kullanılmaktadır.Aynı şekilde ekowire® markası altında üretilen jakar modül ipliği, palanga makarası, palanga ipliği gibi jakar aksesuarlarında kullanılan hammaddeler dünya çapında kalitesi onaylanmış firmalardan temin edilmektedir.

Teknik danışmanınız…

Firmamızın harnış grupları ve jakar aksesuarları konusunda sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde, kullanılacak tezgah devirlerine ve jakar yüklemelerine en uygun malzeme kullanıcıya önerilmektedir. Ayrıca “ürün konusunda teknik müşavirlik” hizmetleriyle en doğru malzeme kısa sürede ve standartlara uygun şekilde üretilmektedir.

Ekoteks A.Ş. kalitesini dünyaya sunuyor…

Firmamız, yurtiçi ve yurtdışında katıldığı fuarlar ile birçok ülkede ekowire® markasını tanıtmış ve kalitesi ile kendini ispatlamıştır. Uluslararası ihracattaki tecrübesi ile ürünlerinin büyük bir bölümünü ihraç etmektedir. ‘‘Made in Türkiye’’ sloganıyla üretim yapan firmamız, sektöründe ISO 9001-2015 kalite belgesine sahip firma olmaktan gurur duymaktadır.

Yıllardır makine üreticileri ve kullanıcıları ile yakın diyalog halinde olan firmamız, hizmet verdiği sektördeki gereksinimleri ve yenilikleri yakından takip etmektedir. Kalitesini ve teknolojik gelişimini sürdürmek için AR-GE çalışmalarına önem veren firmamız tecrübesi ve hizmetiyle konusunda lider konumda bulunmaktadır.

.
.