Hakkımızda

1982 yılında kurulan firmamız 2 değişik konuda üretim yapmaktadır.

Birinci üretim konumuz; seramik kılavuzlar (tekstil makinaları seramikleri), teknik seramikler ve özel seramikler üretimidir.
Firmamız 1950 yılından beri teknik porselen üretimi yapan “ Erginer Porselen A.Ş.” ile kurucu ortaklık yapıp ilk olarak 1985 yılında porselen iplik kılavuzları üretimine başlamıştır. Sektördeki gelişmeleri takip ederek Ekorit markası ile 1996 yılında alüminyum oksit kılavuzlar, 2002 yılında Ekotit markası ile titanyum oksit kılavuzlar ve 2005 yılında da Ekozir markası ile zirkonyum kılavuzlar üretmeye başlamıştır.

Bugün sekiz değişik hammadde türü ile; Tekstil sektöründe, Bakır – çelik tel çekim ve kablo sektöründe ayrıca, talep edilen özel seramikleri de üreterek değişik sektördeki müşterilerine hizmet vermektedir.

Firmamızın ikinci üretim konusu: Ekowire markası ile jakarlı dokumalar için hazır dizim ve hazır dizim ekipmanlarıdır. 1989 yılında demir ağırlıkları gücü tellerine plastik enjeksiyon ile birleştirerek sektörde bir ilke imza atmıştır. Sırası ile Lycralı ağırlık sistemi, silikonlu ağırlık sitemi ve son olarak da yaylı ağırlık sistemini Türkiye’de üretmiştir. Firmamız etiket dizimlerinin yanında döşemelik, havlu, kadife, tül perde ve yatak örtüsü dizimlerini de üretmektedir.

Entegre üretici olmayı ilke edinen firmamıza hammadde girmekte ve kullanıma hazır mamül mal çıkmaktadır. Bunun avantajı olarak ürettiğimiz malın her aşamada kalite kontrolü yapılarak en kaliteli mamül üretimi yapılmaktadır.

EKOTEKS gerek yurtiçinde ve gerek yurt dışında katıldığı fuarlarda birçok ülkede ürünlerini tanıtmış kalitesi ile kendini ispatlamıştır. Firmamız uluslararası ihracattaki tecrübesi ile ürünlerinin büyük bir bölümünü ihraç etmektedir.

.
.