Hakkımızda

Hakkımızda

1982 yılında kurulan firmamız birincil olarak Jakarlı Dokuma Aksesuarları alanında üretim yapmaktadır.

Firmamızın üretim konusu: Ekowire markası ile jakarlı dokumalar için Hazır Dizim ve Hazır Dizim Ekipmanları’dır. 1989 yılında demir ağırlıkları gücü tellerine plastik enjeksiyon ile birlşeştirerek sektörde bir ilke imza atmıştır. Sırası ile Lycralı ağırlık sistemi,  silikonlu ağırlık sistemi ve son olarakda yaylı ağırlık sistemimi Türkiye’de üretmiştir. Firmamızın etiket dizimlerinin yanında, döşemelik, havlu, kadife, dar dokuma, tül perde ve yatak örtüsü dizimlerini de üretmektedir.

Firmamız son faaliyet konusu olarak Jakar İplerini, Avrupa Standartlarında ” ISO9001-2015 ” belgeli olarak Ekocord markası ile üretimine başlamıştır. ”Dünya Kalitesi Türkiye’de Üretiliyor” sloganı ile markalarını dünyaya tanıtmaktadır.

Entegre üretici olmayı ilke edinen firmamıza hammadde girmekte ve kullanıma hazır mamül malzeme çıkmaktadır. Bunun avantajı olarak ürettiğimiz malzemelerin her aşamada kalite kontrolü yapılarak en kaliteli mamül üretimi yapılmaktadır.

Ekoteks, gerek yurtiçinde ve gerek yurt dışında katıldığı fuarlarda birçok ülkede ürünlerini tanıtmış, kalitesi ile kendini ispatlamıştır. Firmamızın uluslararası ihracattaki tecrübesi ile ürünlerinin büyük bölümünü ihraç etmektedir.

Sidebar Scroll To Top
Facebook Instagram