Tarihçemiz

Firmamız, 50’li yıllardan beri teknik porselen üretimi yapan Erginer Porselencilik ile kurucu ortaklık yapıp, ilk olarak 1985 yılında porselen iplik kılavuzların üretimine başlamıştır. Daha sonra, sektördeki gelişmeleri takip ederek, ekorit® markasıyla 1996 yılında ileri teknoloji alumina seramiklerini üretmeye başlamıştır. Daha sonra ekotit® markasıyla titanya seramiklerini, 2005 yılında ise ekozir® markasıyla zirkonya seramiklerini ürün yelpazesine eklemiştir. Malzeme – hammadde olarak dünya çapında yüksek kaliteli hammaddeler kullanan firmamız, maliyetlerinde ve kalitesinde optimum standartları sağlamaktadır.

Firmamızın ikinci üretim konusu olan Jakar makineleri harnış dizim elemanları ekowire® markası ile 1989 yılında üretmeye başlanmıştır. İlk yıllarda demir ağırlıklı gücü telleri üretimi yapmıştır. Tekstildeki gelişmeleri yakından takip eden firmamız gelişen teknolojileri Türkiye’ye getiren ilk firma konumundadır. Sırası ile Lycralı ağırlık sistemi, Silikonlu ağırlık sistemi ve son olarak da yaylı ağırlık sistemini üretmiştir.

Firmamız modern iletişim ve üretim ekipmanlarıyla donanmıştır. Bünyemizde bulunan kalıphanemizde sanayici ve müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda profesyonel CAD dizaynı, CNC Model işleme ünitesi ve tecrübeli teknik elemanlarımız vasıtasıyla, yeni ürün dizaynları, bunların kalıpları başarı ile yapılmaktadır. Ayrıca ”malzeme konusunda teknik müşavirlik” hizmetiyle, en doğru malzeme kısa sürede ve standartlara uygun şekilde üretilmektedir.

Entegre üretici olmamız, minimum ürün adetleri ile gelen taleplerinizde de müşterilerimize aynı standartta hizmet vermemize olanak sağlamaktadır. ( Yeni kalıp üretimi veya hazır stoktan servis ) Ürünlerimize uyguladığımız özel parlatma teknikleri ile kullanım amacına göre, istenilen yüzey pürüzlülüğünde (Ra değerleri) malzeme üretebilmekteyiz.

Firmamızın harnış grupları ve jakar aksesuarları konusunda sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde, kullanılacak tezgah devirlerine ve jakar yüklemelerine en uygun malzeme kullanıcıya önerilmektedir.

Firmamız, yurt içi ve yurt dışında katıldığı fuarlar ile birçok ülkede ürünlerini tanıtmış ve kalitesi ile kendini ispatlamıştır. Uluslararası ihracattaki tecrübesiyle ürünlerinin bir bölümünü ihraç etmektedir. Ayrıca, firmamızın seramik ürünleri, elektrik, bakır kablo üretimi ve diğer endüstrilerde de kullanılmaktadır.

Yıllardır makine ve iplik üreticileri ile yakın diyalog halinde olan firmamız, hizmet verdiği sektörlerdeki gereksinimleri ve yenilikleri yakından takip etmektedir. Kalitesini ve teknolojik gelişimini sürdürmek için Ar-Ge çalışmalarına önem veren firmamız tecrübesi ve hizmetiyle konusunda 25 yıldır lider konumda bulunmaktadır.

.
.