Basında Biz

TEKSTİL VE İPLİK SEKTÖRÜNÜN BÜYÜK BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

Tüyap Fuarcılık tarafından TEMSAD – Tekstil Makine ve Aksesuar Sanayicileri Derneği desteğiyle düzenlenen Texpo Eurasia 2014, 31. Tekstil, Dokuma, İplik, Terbiye, Örgü, Çorap Makineleri, Yan Sanayileri ve Kimyasalları Fuarı ile eşzamanlı düzenlenen 11. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 36 ülkeden 552 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla 26 Mart’ta Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde görkemli bir açılışa imza attı.

Açılış töreninde konuşma yapan Tüyap Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, TEMSAD Başkanı Adil Nalbant, İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Dalgakıran fuarların gösterdiği başarı grafiğine ve ülkemiz tekstil sektörünün gelişimine değindiler.

Tekstil sektörü ticari fırsatlar yaratan platform Texpo Eurasia’da

Türkiye ve Avrasya Bölgesi’nde tekstil endüstrisinin en kapsamlı buluşma noktası ve yeni ticari fırsatlar yaratan platformu Texpo Eurasia 2014, dokuma, iplik, terbiye, örgü, çorap üretim teknolojileri ve makineleri konularında son yeniliklerinin, yan sanayi ve tekstil kimyasallarının bir arada sergilendiği en önemli ihtisas fuarı olarak sektörün yeni yatırımlarına yön veriyor.

Texpo Eurasia 2014, 26-29 Mart tarihleri arasında tekstil dünyasının nabzını tutarak, ülkemizin ve dünyanın farklı coğrafyalarından gelen tekstil sektöründe lider firmaların yöneticileri, satın alma yetkilileri için buluşma imkanı sağladı. Enerji verimliliği yüksek, üretimde fire ve kayıp ürün miktarını minimum seviyelere çeken en yeni teknolojiler sektör profesyonellerinin beğenisine sunuldu.

Dünyanın en büyük İplik Fuarı Tüyap’ta

11.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, önemli bir başarıya imza atarak dünyanın en büyük ve kapsamlı iplik fuarı konumuna gelmiştir.

Uluslararası iplik sektörünün en önemli ticari buluşması olan İstanbul İplik Fuarı, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getirerek küresel iplik ticaretine yön veren satış ve pazarlama platformu haline gelmiştir. Bu seneki fuarda, Türkiye’nin en önemli iplik üreticisi firmalarının yanı sıra, yurt dışından gelen üretici firmalar ve uluslararası iplik ticareti yapan aracı firmalar yer aldı. Üretimde Avrupa’da birinci, dünyada ise ilk üçte yer alan Türk iplik sektörü, İstanbul İplik Fuarı ile mevcut ihracatını koruyarak, yeni pazarlara ve yeni dağıtım kanallarına ulaşma imkanına yakaladı.

Türkiye’nin ve dünyanın farklı bölgelerinden tekstil sektörü profesyonellerinin merakla beklediği fuarlar, yıl boyunca yurtiçi ve yurtdışında yapılan pazarlama çalışmaları sonucu, Belarus, Bosna Hersek, Bulgaristan, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Iran, Irak, Mısır, Özbekistan, Pakistan, Rusya, Sırbistan, Yunanistan gibi ülkelerden gelen alım heyetleri ve tekstil federasyonlarının katılımı ile gerçekleştirildi. Ayrıca, Denizli, Bursa, Çorlu, Çerkezköy, Adana, Afyon, Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, başta olmak üzere yurtiçindeki birçok tekstil bölgesinden de alım grupları fuarı ziyaret etti.

Tekstil makineleri ve iplik sektörüne yön veren firmaların son ürün ve yeniliklerinin sergilediği Texpo Eurasia 2014 ve 11.Uluslararası İstanbul İplik Fuarları 26-29 Mart tarihlerinde, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece’de dünyanın farklı coğrafyalarından gelen tekstil sektörü profesyonellerini ağırladı.